Pályázati kisokos!

minden ami a pályázattokkal kapcsolatos egy helyen

Napelemfarmok létesítése

2018. március 14. 12:17 - Gönczi Zsolt

A kormány támogatja, hogy a földművesek, továbbá földművesek tulajdonában álló gazdasági társaságok kisteljesítményű erőművekből álló naperőműveket és napelemfarmokat hozzanak létre (2125/2017. (XII. 29.) kormányhatározat).

Kisteljesítményű erőművek alatt azon úgynevezett nem engedélyköteles kiserőműveket kell érteni, amelyek névleges teljesítménye 0,5 MW-nál kisebb. Egy darab naperőmű telepítéséhez kb. 1,2-1,3 hektár terület szükséges. A kisteljesítményű naperőműveket jó „benapozottságú” területeken érdemes elhelyezni. A naperőműveket meg lehet valósítani egyéni beruházásban, szigetszerűen vagy közös beruházásban, több naperőművet egymás mellé telepítve, úgynevezett napelemfarmokban. A kormány mindkét megvalósítási módot támogatja.

A naperőművekhez szükséges a megfelelő hálózati csatlakozási pontok kiépítése. A villamos energiáról szóló 2007. évi LXXXVI. törvény 2018. február 20-án elfogadott módosítása alapján a kiserőművek villamoshálózathoz való csatlakozásához szükséges vezeték létesítését 3000 méter hosszúságig az elosztótársaságok valósítják meg díjmentesen.

A kötelező átvételi jogosultságot a Magyar Energetikai és Közműszabályozási Hivataltól lehet kérvényezni, jelenleg az METÁR/KÁT támogatási rendszer keretében, de a 2016. december 31-ig szólt KÁT-jogosultságok alapján is megvalósíthatok még a beruházások. A támogatási program módosításáról a kormány az Európai Bizottsággal egyeztet. A KÁT-jogosultságok 25 éves, míg a METÁR/KÁT-jogosultságok jelenleg 17 év 4 hónapos átvételi időre szólnak.

Egy kisteljesítményű naperőmű megvalósítása mintegy nettó 190-220 millió forintos beruházást igényel. A hitelintézetekkel való előzetes egyeztetések alapján legalább 50 millió forintos önerő szükséges a hitelfelvételhez. A hitel teljes egészében visszatérítendő, állami támogatást nem tartalmaz. A kötelező átvételi árban nyújtott állami támogatáson felül a beruházáshoz egyéb állami és uniós támogatás nem vehető igénybe.

 (Forrás: NAK)

Ha pályázni szeretne az ingyenes előminősítés végett jelezze pályázati szándékát az alábbi elérhetőségeken info@fnti.hu vagy +36 20 377 9200 és felkészítjük a  pályázat sikeres beadására! 

 

Gönczi Zsolt, pályázati szakértő

gonczi.zsolt@fnti.hu, 06 20 377 9200

 

komment

A bejegyzés trackback címe:

https://kkvpalyazatok.blog.hu/api/trackback/id/tr2113738426

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

süti beállítások módosítása